| Machine | |
|---|---|
| Engine type | Diesel |
| Capacity | 4,409 lb |
| Load center | 19 in |
| Year | 2014 |
| Hours | 14,759 |
| Serial No. | H2X391E01046 |
| Engine/Charger | VW |
| Transmission | Hydrostat |
| Length | 96 in |
| Width | 88 in |
| Weight | 7,903 lb |
| Prices | |
|---|---|
| Retail price | $17,325 |
| Dealer price | Login to get access |
| Attachments | |
|---|---|
| Side shift |
| Additional Equipment | |
|---|---|
| 3rd valve, Work Lights (Rear), Work Lights (Front), Heater, Full cabin |
| Notes | |
|---|---|
| Gerät ist technisch gut und Einsatzbereit. Optisch sieht das Gerät nicht so schön aus. Dies kann aber gerne auf Wunsch gegen einen Aufpreis mit aufgearbeitet werden. | |
| (Message Translation): | |
| Device is technically good and ready for use. Visually, the device doesn't look so beautiful. However, this can be processed for an additional charge on request. |