| Machine | |
|---|---|
| Engine type | Diesel |
| Capacity | 44,092 lb |
| Load center | 47 in |
| Year | 2018 |
| Hours | 17,465 |
| Serial No. | M11643*18226 |
| Engine/Charger | Volvo TAD871VE ( Tier IV ) |
| Transmission | ZF-WG191 |
| Width | 118 in |
| Weight | 84,877 lb |
| Available from | now |
| Prices | |
|---|---|
| Retail price | call for price |
| Dealer price | Login to get access |
| Attachments | |
|---|---|
| Side shift, Fork positioners |
| Additional Equipment | |
|---|---|
| 3rd valve, 4th valve, Work Lights (Front), Heater, Full cabin, central lubrication/ Zentralschmierung Camera ELME 508 Headspreader movable cabin ( Forx 2,40 m available ) |
| Notes | |
|---|---|
| Headspreader |