| Machine Data | |
|---|---|
| Make | Durwen |
| Capacity | 3,000 kg |
| ISO Class | 3 |
| Load Centre | 500 |
| Year | 2019 |
| Overall Weight | 848 kg |
| General info | |
|---|---|
| Delivery Date | sofort |
| Technical Description | Technische Daten: Tragfähigkeit: 3.000 kg/500 mm LSP, Tragfähigkeit: 1.300, kg/1.450 mm LSP, Vorschub: 950 mm, Baubreite: 800 mm, Gabelträgerbreite: 1.100 mm, Seitenschub: +/- 100 mm, sep. intr. . |
| Location | Weilerswist |
| Dimensions | |
|---|---|
| Overall Width | 800 mm |
| Centre of Gravity | 180 mm |
| Lost Load Centre | 950 mm |
| Prices | |
|---|---|
| Price excl. VAT | 3,484 GBP |
| Dealer price | Login to get access |
| Extra comments | |
|---|---|
| ohne Garantie und ohne Gewährleistung; Vorkasse durch Überweisung | |
| (Message Translation): | |
| Without guarantee and without warranty; In advance by transfer |

Member since: 2013