| Machine Data | |
|---|---|
| Make | Fronius |
| Type of charger | HF |
| Model | 24V/20A Selectica Eco 2020 |
| Serial-No. | 14140772 |
| Nominal Voltage | 24 V |
| Amp | 20 A |
| AC Voltage | 230 |
| Year | - |
| More information | |
|---|---|
| Additional Equipment | | HF: Yes | Air Pump: No | Input: 230V/1PH/50-60Hz | Plug: Euro 80 | Weight (Kgs): 2 | Dimensions (Cm) : 28 x 15 x 7 |All chargers are ex works. Chargers < 30 kgs weight can be shipped in a carton by DHL. Chargers > 30 kgs weight: transport on request. Price advertised is netto, ex works NL-7483 PA The Netherlands. Shipment within the European Union is possible at additional cost. |
| Location | Haaksbergen |
| Prices | |
|---|---|
| Price excl. VAT | 195 GBP |
| Dealer price | Login to get access |
| Extra comments | |
|---|---|
| We carry a stock of circa 300 tested chargers 24-36-48-72-80 Volt. You can find our complete stock of chargers at our parts website : https://parts.forkliftfocus.nl/parts_en/catalog/category/view/s/chargers/id/234/?___store=parts_en
|

Member since: 2012