| Machine Data | |
|---|---|
| Make | Noblelift |
| Type of Equipment | Scissor lift |
| Model | SC1930EC 2025 |
| Year | 2025 |
| Working Height | 50 ft 7 in |
| Platform height | 19 ft 0 in |
| Hours | 1 |
| Carrier vehicle | |
|---|---|
| Engine type | Lithium-Ion |
| Battery | New Battery |
| More information | |
| Location | Carol Stream, IL |
| Dimensions | |
|---|---|
| Capacity | 500 lb |
| Overall weight | 3,400 lb |
| Length | 74 in |
| Width | 30 in |
| Height | 86 in |
| Prices | |
|---|---|
| Retail price | call for price |
| Dealer price | Login to get access |
Member since: 2022