| Machine Data | |
|---|---|
| Make | GMG |
| Type of Equipment | Scissor lift |
| Model | 408TS |
| Serial No. | FACTORY DIRECT |
| Year | 2026 |
| Working Height | 27 ft 0 in |
| Hours | n/a |
| Carrier vehicle | |
|---|---|
| Engine type | Electric |
| More information | |
| Location | Factory |
| Dimensions | |
|---|---|
| Capacity | 1,763 lb |
| Overall weight | 9,921 lb |
| Height | 114 in |
| Prices | |
|---|---|
| Retail price | $117,922 |
| Dealer price | Login to get access |
Member since: 2019