| Machine | |
|---|---|
| Engine type | Diesel |
| Capacity | 22,046 lb |
| Load center | 48 in |
| Year | 2019 |
| Hours | 10,300 |
| Serial No. | B304000197 |
| Engine/Charger | Volvo TAD871VE TierIV |
| Transmission | TE14400-LU |
| Width | 181 in |
| Weight | 94,798 lb |
| Available from | Now |
| Prices | |
|---|---|
| Retail price | call for price |
| Dealer price | Login to get access |
| Attachments | |
|---|---|
| Side shift |
| Additional Equipment | |
|---|---|
| Heater, Full cabin, AC, central lubrication Pile slope 2 x Spreader Camera Camera 30´Autostop |