| Battery Data | |
|---|---|
| Make | FUTURA |
| Battery type | Lithium-Ion |
| Model | NEW 83,2 VOLT 618 AH = PB 80VOLT5PZS775Ah |
| DC Voltage | 80 V |
| Amp Hour | 618 Ah |
| Year | 2025 |
| Preparation date | 01/01/2050 |
| More information | |
|---|---|
| Length | 40 in |
| Width | 33 in |
| Height | 30 in |
| Prices | |
|---|---|
| Retail price | $18,228 |
| Dealer price | Login to get access |
| Notes | |
|---|---|
| **Pricing depending on demand and current availablity |
Member since: 2020