| Battery Data | |
|---|---|
| Make | FUTURA |
| Battery type | Lithium-Ion |
| Model | NEW 51,2 VOLT 618AH = PB 48VOLT6PZS750Ah |
| DC Voltage | 48 V |
| Amp Hour | 618 Ah |
| Year | 2025 |
| Preparation date | 01/01/2050 |
| More information | |
|---|---|
| Length | 32 in |
| Width | 28 in |
| Height | 24 in |
| Prices | |
|---|---|
| Retail price | $9,878 |
| Dealer price | Login to get access |
| Notes | |
|---|---|
| Pricing depending on demand and availability |
Member since: 2020