| Battery Data | |
|---|---|
| Make | FUTURA |
| Battery type | Lithium-Ion |
| Model | NEW 51,2 VOLT 412AH = PB 48VOLT4PZS500Ah |
| DC Voltage | 48 V |
| Amp Hour | 412 Ah |
| Year | 2025 |
| Preparation date | 01/01/2050 |
| More information | |
|---|---|
| Length | 32 in |
| Width | 20 in |
| Height | 24 in |
| Prices | |
|---|---|
| Retail price | $7,726 |
| Dealer price | Login to get access |
| Notes | |
|---|---|
| Pricing depending on demand and availablity |
Member since: 2020