| Battery Data | |
|---|---|
| Make | FUTURA |
| Battery type | Lithium-Ion |
| Model | NEW 25,6 VOLT 228AH = PB 24VOLT3PZS375Ah |
| DC Voltage | 24 V |
| Amp Hour | 228 Ah |
| Year | 2025 |
| Preparation date | 01/01/2050 |
| More information | |
|---|---|
| Length | 24 in |
| Width | 11 in |
| Height | 24 in |
| Prices | |
|---|---|
| Retail price | $3,034 |
| Dealer price | Login to get access |
| Notes | |
|---|---|
| Pricing depending on demand and availablity |
Member since: 2020