| Battery Data | |
|---|---|
| Make | FUTURA |
| Battery type | Lithium-Ion |
| Model | NEW 25,6 VOLT 125AH = PB 24VOLT2PZB150Ah |
| DC Voltage | 24 V |
| Amp Hour | 125 Ah |
| Year | 2025 |
| Preparation date | 01/01/2050 |
| More information | |
|---|---|
| Length | 25 in |
| Width | 5 in |
| Height | 23 in |
| Prices | |
|---|---|
| Retail price | $1,798 |
| Dealer price | Login to get access |
| Notes | |
|---|---|
| Pricing depending on demand and availability |
Member since: 2020