| Maskin data | |
|---|---|
| Fabrikat | JLG |
| Typ | Vertikal / Personlift |
| Modell | Ecolift 2,2 |
| Tillverkningsår | 2018 |
| Arbetshöjd | 4.200 mm |
| Driftstimmar | n/a |
| Lastbärande fordon | |
|---|---|
| More information | |
| Lokalisering | Crailsheim |
| Dimesion | |
|---|---|
| Laststöd | 150 kg |
| Totalvikt | 305 kg |
| Total längd | 1.415 mm |
| Total bredd | 745 mm |
| Priser | |
|---|---|
| Pris exkl. moms | På begäran |
| Pris Handlare | Logga in för att få åtkomst |
| Noteringar (Slutkund enbart) | |
|---|---|
| - unbegrenzte Hubvorgänge - maximale Arbeitshöhe: 4,20m - maximale Plattformhöhe: 2,20m - Aufstandsfläche: 1,28 x 700 mm - Zugelassene Tragfähigkeit: 150 kg (1 Person plus Werkzeug) - Maximale Handkraft: 200 N - Maximale Neigung: 0 Grad - Maximale Windstärke: Einsatz nur im Innenbereich, 0 (Null) mph - Maximale Radlast: 234 kg - Schallddruckpegel: weniger als 70 dBa - Selbstverriegelnde Bremse, wenn angehoben - Anhebung nur bei Betrieb - Hubmechanismus-Sperre | |
| (Meddelande översättning): | |
| - obegränsade lyftoperationer - maximal arbetshöjd: 4,20m - maximal plattformshöjd: 2,20m - Kontaktyta: 1,28 x 700 mm - Godkänd lastkapacitet: 150 kg (1 person plus verktyg) - Maximal handkraft: 200 N - Maximal lutning: 0 grader - Maximal vindstyrka: Endast inomhusbruk, 0 (noll) mph - Maximal hjulbelastning: 234 kg - Ljudtrycksnivå: mindre än 70 dBa - Självlåsande broms när den är upplyft - Öka endast under drift - Lyftmekanismlås |

Member since: 2001