| Maskin data | |
|---|---|
| Fabrikat | Haulotte |
| Typ | Övrigt |
| Modell | HA20RTJ PRO |
| Tillverkningsår | 2025 |
| Arbetshöjd | 20.500 mm |
| Driftstimmar | 89 |
| Lastbärande fordon | |
|---|---|
| Motor typ | El |
| Batteri | 0 |
| More information | |
| Tilläggs utrustning | Numéro de série: 2168389 |
| Lokalisering | Bonsecours |
| Dimesion | |
|---|---|
| räckvid lateralt | 11.900 mm |
| Total längd | 6.160 mm |
| Total bredd | 2.430 mm |
| Priser | |
|---|---|
| Pris exkl. moms | På begäran |
| Pris Handlare | Logga in för att få åtkomst |
| Noteringar (Slutkund enbart) | |
|---|---|
| Hauteur de travail : 20.5 m Charge maximum d'utilisation : 250Kg Longueur de stockage / transport : 6.16m Largeur de stockage / transport :2.43m Hauteur de stockage / transport: 2.98m Longueur hors tout : 8.60m Largeur hors tout : 2.43m hauteur repliée : 2.47m Poids : 9430kg Empattement : 2.5 m Dévers : 4° Vitesse de translation : 0.5 - 5 km/h Angle de rotation de la plateforme : 180° (+90° / -90°) Angle de rotation de la tourelle : 360° Point d'articulation : 8.5m Déport arrière : 42 cm Moteur diesel : KUBOTA, TIER 4 final : Stage V de 18.5 Kw. 4 roues motrices et directrices pour une excellente capacité tout terrain. Essieu oscillant pour une bonne adhérence au sol. Blocage du différentiel pour optimiser la capacité de franchissement. Montée de rampe / pente maximale : jusqu'à 45°. Pneus : pleins alvéolés tout terrain Rayon de braquage extérieur : 3,7 m Garde au sol - mini : 30 cm Garde au sol - maxi : 36 cm Capot de protection pupitre haut. | |
| (Meddelande översättning): | |
| Arbetshöjd: 20,5 m Maximal användningsbelastning: 250 kg Förvarings-/transportlängd: 6,16m Förvaring/transportbredd: 2,43m Förvarings-/transporthöjd: 2,98m Total längd: 8,60m Total bredd: 2,43m hopfälld höjd: 2,47m Vikt: 9430kg Axelavstånd: 2,5 m Lutning: 4° Körhastighet: 0,5 - 5 km/h Plattformens rotationsvinkel: 180° (+90° / -90°) Tornets rotationsvinkel: 360° Ledpunkt: 8,5m Bakre offset: 42 cm Dieselmotor: KUBOTA, TIER 4 final: Steg V på 18,5 Kw. 4-hjulsdrift och styrning för utmärkt terrängförmåga. Oscillerande axel för bra grepp på marken. Differentiallås för att optimera korsningskapaciteten. Ramphöjning / maximal lutning: upp till 45°. Däck: rejäla terränggropar Yttre svängradie: 3,7 m Markfrigång - minimum: 30 cm Markfrigång - max: 36 cm Högt konsolskydd. |

Member since: 2021