| Maskin data | |
|---|---|
| Fabrikat | Haulotte |
| Typ | Övrigt |
| Modell | HA12CJ |
| Tillverkningsår | 2025 |
| Arbetshöjd | 11.680 mm |
| Driftstimmar | 30 |
| Lastbärande fordon | |
|---|---|
| Motor typ | El |
| Batteri | 0 |
| More information | |
| Tilläggs utrustning | Numéro de série: 2159422 |
| Lokalisering | Bonsecours |
| Dimesion | |
|---|---|
| Totalvikt | 7.110 kg |
| Total längd | 5.640 mm |
| Total bredd | 1.200 mm |
| Priser | |
|---|---|
| Pris exkl. moms | På begäran |
| Pris Handlare | Logga in för att få åtkomst |
| Noteringar (Slutkund enbart) | |
|---|---|
| Hauteur de travail : 11.68 m Hauteur plateforme : 9.68 m Déport maximum : 7.22 m Point d'articulation : 4.74 m Capacité maximum : 230 kg (2 pers.) Dimensions plateforme : 1.14 x 0.8 m Longueur hors tout : 5.64 m Longueur de transport : 4.2 m Largeur hors tout : 1.2 m Hauteur hors tout : 1.99 m Hauteur de transport : 2.6 mJ Déport arrière : 0 cm Angle de débattement vertical du pendulaire : 132.2° (+63.5/-68.7) Angle de débattement horizontal du pendulaire : 180° (-90/+90) Angle de rotation de la plateforme : 180° (-90/+90) Angle de rotation de la tourelle : 355 ° Empattement : 1.65 m Garde au sol : 10.7 cm Dévers : 3 ° Vitesse de vent maxi : 45 km/h Pente maximum : 25 % Rayon de braquage extérieur : 3.65 m Pneus pleins - non marquants : 598x190 Énergie : 48V - 320 Ah Poids total : 7 110 kg Travail : usage mixte intérieur / extérieur 2 roues motrices 2 roues directrices Roues à bandage non marquant Pupitres de commande ergonomiques Blocage mécanique de l'orientation tourelle Mise à niveau automatique de la plateforme Limiteur de charge dans le panier Contrôleur de dévers Chargeur intégré 48V - 50A Batteries de semi-traction Indicateurs de charge batteries aux 2 pupitres de commande Anneaux de remorquage et d'élingage Possibilité de translater et d'orienter la tourelle en même temps Hauteur repliée permettant de passer en dessous des portes standard | |
| (Meddelande översättning): | |
| Arbetshöjd: 11,68 m Plattformshöjd: 9,68 m Maximal offset: 7,22 m Ledpunkt: 4,74 m Maxkapacitet: 230 kg (2 personer) Plattformens mått: 1,14 x 0,8 m Total längd: 5,64 m Transportlängd: 4,2 m Total bredd: 1,2 m Total höjd: 1,99 m Transporthöjd: 2,6 mJ Bakre förskjutning: 0 cm Vertikal rörelsevinkel för pendeln: 132,2° (+63,5/-68,7) Horisontell svängvinkel på pendeln: 180° (-90/+90) Plattformens rotationsvinkel: 180° (-90/+90) Tornets rotationsvinkel: 355° Axelavstånd: 1,65 m Markfrigång: 10,7 cm Lutning: 3° Maximal vindhastighet: 45 km/h Maximal lutning: 25 % Yttre svängradie: 3,65 m Solida däck - icke-märkning: 598x190 Energi: 48V - 320 Ah Totalvikt: 7 110 kg Arbete: blandad inomhus/utomhusanvändning 2 hjulsdriven 2 rattar Hjul med icke-märkande däck Ergonomiska kontrollkonsoler Mekanisk låsning av tornets orientering Automatisk plattformsuppgradering Lastbegränsare i korgen Tiltkontroll Integrerad laddare 48V - 50A Halvtraktionsbatterier Batteriladdningsindikatorer på de 2 kontrollkonsolerna Bogsering och slängande ögon Möjlighet att översätta och orientera tornet samtidigt Vikhöjd för att passa under standarddörrar |

Member since: 2021