| Machine Data | |
|---|---|
| Make | Aichi |
| Type | Telescopic boom |
| Model | SP 14 DJ |
| Year | 2022 |
| Working Height | 15,900 mm |
| Running hours | 1,239 |
| Carrier base | |
|---|---|
| Engine type | Diesel |
| More information | |
| Location | Schierling |
| Dimensions | |
|---|---|
| Reach Horizontal | 12,600 mm |
| Basket load | 270 kg |
| Capacity | 270 kg |
| Overall Weight | 8,450 kg |
| Length | 7,750 mm |
| Width | 2,300 mm |
| Prices | |
|---|---|
| Price excl. VAT | 58,981 GBP |
| Dealer price | Login to get access |

Member since: 2022