| Machine | |
|---|---|
| Engine type | Diesel |
| Capacity | 13,500 kg |
| Load Centre | 600 mm |
| Year | 2025 |
| Running hours | 0 |
| Engine/Charger | Yanmar Stage V, Tier 4 |
| Transmission | Hydrostatisch |
| Length | 7,350 mm |
| Width | 2,540 mm |
| Weight | 19,950 kg |
| Available from (date) | ab Ende November 2025 |
| Warranty | 12 Months |
| Prices | |
|---|---|
| Price excl. VAT | on request |
| Dealer price | Login to get access |
| Daily rental price from | on request |
| Extra equipment | |
|---|---|
| Bereifung Aeolus A2237 17.5r25, Batterie Kalte Lander, Geschwindigkeitsbegrenzung 20 Kmh, Unterlegkeile, Easy Link Std Modul |
Member since: 2015