| Machine Data | |
|---|---|
| Make | Linde |
| Model | Hubgerüst |
| Mast type | Standard |
| Capacity | 1,600 kg |
| Lifting Height | 3,550 mm |
| Closed height | 2,396 mm |
| Free lift | 150 mm |
| Fork carriage width | 980 mm |
| Additional hydraulics | Doppelzusatzhydraulik |
| General info | |
|---|---|
| Location | Friedberg-Derching |
| Prices | |
|---|---|
| Price excl. VAT | 3,722 GBP |
| Dealer price | Login to get access |
| Extra comments | |
|---|---|
| Mast für Baureihe: 386-02, neuer Standard Hubmast Hubhöhe 3550 mm, incl Gabelträger 980 mm, Doppelzusatzhydraulik mastseitig, passend für BR 386, ohne Gabelzinken | |
| (Message Translation): | |
| Mast for series: 386-02, new standard lifting mast lifting height 3550 mm, including fork carrier 980 mm, double additional hydraulics on the mast side, suitable for BR 386, without forks |

Member since: 2003