| Machine Data | |
|---|---|
| Make | Linde |
| Model | Hubgerüst |
| Mast type | Standard |
| Capacity | 5,000 kg |
| Lifting Height | 3,200 mm |
| Closed height | 2,630 mm |
| Free lift | 150 mm |
| Fork carriage width | 1,350 mm |
| Additional hydraulics | Doppelzusatzhydraulik |
| General info | |
|---|---|
| Location | Friedberg-Derching |
| Prices | |
|---|---|
| Price excl. VAT | 5,448 GBP |
| Dealer price | Login to get access |
| Extra comments | |
|---|---|
| Mast für Baureihe: 1204, neuwertiges Standard-Hubgerüst, Hubhöhe 3200 mm, Bauhöhe 2630 mm, Freihub 150 mm, inkl. Gabelträger 1350 mm, Doppelzusatzhydraulik mastseitig, ohne Gabelzinken, passend für LINDE H 50 D/1204 | |
| (Message Translation): | |
| Mast for series: 1204, new standard mast, lifting height 3200 mm, overall height 2630 mm, free lift 150 mm, incl. fork carrier 1350 mm, double additional hydraulics on the mast side, without forks, suitable for LINDE H 50 D/1204 |

Member since: 2003