| Machine Data | |
|---|---|
| Make | Linde |
| Model | Hubgerüst |
| Mast type | Standard |
| Capacity | 3,000 kg |
| Lifting Height | 3,250 mm |
| Closed height | 2,348 mm |
| Free lift | 150 mm |
| Fork carriage width | 1,150 mm |
| Additional hydraulics | Doppelzusatzhydraulik |
| General info | |
|---|---|
| Location | Friedberg-Derching |
| Prices | |
|---|---|
| Price excl. VAT | 1,697 GBP |
| Dealer price | Login to get access |
| Extra comments | |
|---|---|
| Mast für Baureihe: 351-03/336, gebrauchtes Linde Standard Hubgerüst mit DZH, Hubhöhe: 3250mm, passend für LINDE 351-03, GT FEM III A, ohne Gabelzinken, Mastaufnahme nicht orginal | |
| (Message Translation): | |
| Mast for series: 351-03/336, used Linde standard mast with DZH, lifting height: 3250mm, suitable for LINDE 351-03, GT FEM III A, without forks, mast mount not original |

Member since: 2003