| Machine Data | |
|---|---|
| Make | Linde |
| Model | Hubgerüst |
| Mast type | Standard |
| Lifting Height | 1,844 mm |
| Closed height | 1,490 mm |
| Free lift | 150 mm |
| Fork carriage width | 560 mm |
| General info | |
|---|---|
| Location | Friedberg-Derching |
| Prices | |
|---|---|
| Price excl. VAT | 1,175 GBP |
| Dealer price | Login to get access |
| Extra comments | |
|---|---|
| Gabelzinkenlänge: 1150 mm, neuwertiger Standardhubmast, Maschutz Drahtgewebe, Haubengabelträger Gabellänge 1150 mm, passend für LINDE BR 1173 | |
| (Message Translation): | |
| Fork length: 1150 mm, new standard lifting mast, Maschutz wire mesh, hooded fork carrier fork length 1150 mm, suitable for LINDE BR 1173 |

Member since: 2003