| Machine Data | |
|---|---|
| Make | Linde |
| Model | Hubgerüst |
| Mast type | Standard |
| Capacity | 8,000 kg |
| Lifting Height | 6,050 mm |
| Closed height | 4,380 mm |
| Free lift | 150 mm |
| Additional hydraulics | Doppelzusatzhydraulik |
| General info | |
|---|---|
| Location | Friedberg-Derching |
| Prices | |
|---|---|
| Price excl. VAT | 5,998 GBP |
| Dealer price | Login to get access |
| Extra comments | |
|---|---|
| Mast für Baureihe: 396, neuwertiger Standard Hubmast Hubhöhe 6050 mm, Bauhöhe 4380 mm, ohne Gabelträger, Doppelzusatzhydraulik mastseitig passend für LINDE H 80 D/T 900 mm | |
| (Message Translation): | |
| Mast for series: 396, new standard lifting mast, lifting height 6050 mm, overall height 4380 mm, without fork carriage, double additional hydraulics on the mast side suitable for LINDE H 80 D/D 900 mm |

Member since: 2003