| Machine Data | |
|---|---|
| Make | Linde |
| Model | Hubgerüst |
| Mast type | Standard |
| Capacity | 2,000 kg |
| Lifting Height | 3,550 mm |
| Closed height | 2,396 mm |
| Free lift | 150 mm |
| Fork carriage width | 980 mm |
| Additional hydraulics | Doppelzusatzhydraulik |
| General info | |
|---|---|
| Location | Garching-Hochbrück |
| Prices | |
|---|---|
| Price excl. VAT | 2,522 GBP |
| Dealer price | Login to get access |
| Extra comments | |
|---|---|
| neuwertiges Standard Hubgerüst, Hubhöhe: 3550 mm, Doppelzusatzhydraulik mastseitig, ohne Gabelzinken | |
| (Message Translation): | |
| New standard mast, lifting height: 3550 mm, double additional hydraulics on the mast side, without forks |

Member since: 2012