| Machine Data | |
|---|---|
| Make | Linde |
| Model | Hubgerüst |
| Mast type | Standard |
| Capacity | 1,400 kg |
| Lifting Height | 2,344 mm |
| Closed height | 1,740 mm |
| Free lift | 150 mm |
| Fork carriage width | 560 mm |
| General info | |
|---|---|
| Location | Friedberg-Derching |
| Prices | |
|---|---|
| Price excl. VAT | 1,564 GBP |
| Dealer price | Login to get access |
| Extra comments | |
|---|---|
| Gabelzinkenlänge: 1150 mm, Mast für Baureihe: 1173, neuer Standard Hubmast mit Gabelträger, Mastschutz Poly, passend für L 14 / BR 1173 | |
| (Message Translation): | |
| Forknock length: 1150 mm, mast for series: 1173, new standard lifting mast with fork carrier, mast protection poly, suitable for L 14 / BR 1173 |

Member since: 2003