| Machine Data | |
|---|---|
| Make | Griptech |
| Capacity | 3,500 kg |
| ISO Class | 3 |
| Load Centre | 600 |
| Year | 2011 |
| Overall Weight | 376 kg |
| General info | |
|---|---|
| Delivery Date | Ja |
| Location | Ahaus |
| Dimensions | |
|---|---|
| Overall Width | 1,220 mm |
| Back Width | 1,220 mm |
| Centre of Gravity | 455 mm |
| Lost Load Centre | 97 mm |
| Prices | |
|---|---|
| Price excl. VAT | 1,654 GBP |
| Dealer price | Login to get access |
| Extra comments | |
|---|---|
| gebr. Griptech Vorschubgabeln - CG435/ZVP35 - Breite: 1.220 mm - Stabau Vorschubgabeln - 1300mm - Vorschub 950mm - FEM 3A | |
| (Message Translation): | |
| Gebr. GripTech feed forks - CG435/ZVP35 - Width: 1,220 mm - Stauche feed forks - 1300mm - feed 950mm - FEM 3A |

Member since: 2003