| Machine | |
|---|---|
| Engine type | Diesel |
| Capacity | 30,000 kg |
| Load Centre | 1,000 mm |
| Year | 2008 |
| Running hours | 2,314 |
| Serial N° | HR11566 |
| Engine/Charger | Deutz, Typ TCD 2013 L6 2V ARG |
| Transmission | Hydrostatisch |
| Length | 4,850 mm |
| Width | 2,725 mm |
| Weight | 36,100 kg |
| Available from (date) | sofort, Zwischenverkauf vorbehalten |
| Prices | |
|---|---|
| Price excl. VAT | on request |
| Dealer price | Login to get access |
| Daily rental price from | on request |
| Attachments | |
|---|---|
| Sideshift, Fork positioners, 760 mm bis 2.150 mm (Ak - Ak Gabeln). |
| Extra comments | |
|---|---|
| Weitere Daten auf Anfrage | |
| (Message Translation): | |
| Further data on request |
Member since: 2015