| Machine | |
|---|---|
| Engine type | Diesel |
| Capacity | 5,000 kg |
| Load Centre | 500 mm |
| Year | 2023 |
| Running hours | 197 |
| Engine/Charger | KUBOTA V3307-CR-TIE5B |
| Length | 4,335 mm |
| Width | 1,503 mm |
| Weight | 6,850 kg |
| Available from (date) | kurzfristig |
| Prices | |
|---|---|
| Price excl. VAT | 38,876 GBP |
| Dealer price | Login to get access |
| Daily rental price from | on request |
| Attachments | |
|---|---|
| Ohne (Bei Bedarf kann ein Anbaugerät nachgerüstet werden) // Without (an attachment can be retrofitted if required) |
| Extra equipment | |
|---|---|
| 4th valve, Overhead guard, Front pane, Full free lift, LOLER / CE Certificate, Wipers, LED, Blue Spot hinten (rear), Gefederter Sitz mit Armlehne (Sprung seat with armrest) |
| Extra comments | |
|---|---|
| Maschine komplett werkstattgeprüft, UVV und Inspektion neu abgenommen // Fully workshop-checked, UVV safety inspection and service newly carried out, cleaned | |
| (Message Translation): | |
| Machine completely workshop-checked, UVV and inspection newly removed // fully workshop-checked, UVV safety inspection and service new carried out, cleaned |
Member since: 2015