| Machine | |
|---|---|
| Engine type | Electric |
| Capacity | 1,600 kg |
| Battery | 51V / 308Ah / 2019 |
| Year | 2019 |
| Running hours | 2,823 |
| Length | 1,950 mm |
| Width | 1,100 mm |
| Weight | 3,320 kg |
| Prices | |
|---|---|
| Price excl. VAT | on request |
| Dealer price | Login to get access |
| Attachments | |
|---|---|
| Thrust fork, Sideshift, Fork positioners, Integral, Reachforks: 1200 - 2000 |
| Extra equipment | |
|---|---|
| Full free lift, 3-wheel |
| Extra comments | |
|---|---|
| LITHIUM BATTERY ! |
Member since: 2007