| Machine Data | |
|---|---|
| Make | Manitou |
| Type | Articulating boom |
| Model | 180ATJ 2 RC |
| Year | 2018 |
| Working Height | 18,150 mm |
| Running hours | 2,014 |
| Carrier base | |
|---|---|
| Engine type | Diesel |
| More information | |
| Location | Skive |
| Dimensions | |
|---|---|
| Capacity | 230 kg |
| Overall Weight | 7,550 kg |
| Length | 7,640 mm |
| Width | 2,280 mm |
| Height | 2,460 mm |
| Prices | |
|---|---|
| Price excl. VAT | on request |
| Dealer price | Login to get access |
| Extra comments | |
|---|---|
| 4 hjuls styret 230V til kurv Easy Manager - Trackunit,Kontinuerlig rotation undefined Hydrostatisk 4wd Kubota V1505-E3B | |
| (Message Translation): | |
| 4 wheel steering 230V for basket Easy Manager - Trackunit, Continuous rotation undefined Hydrostatic 4wd Kubota V1505-E3B |
Member since: 2018