| Machine Data | |
|---|---|
| Make | Manitou |
| Type | Articulating boom |
| Model | 180 ATJ |
| Year | 2021 |
| Working Height | 18,190 mm |
| Running hours | 1,373 |
| Carrier base | |
|---|---|
| Engine type | Diesel |
| More information | |
| Location | Crailsheim |
| Dimensions | |
|---|---|
| Basket load | 230 kg |
| Overall Weight | 7,430 kg |
| Length | 7,950 mm |
| Width | 2,300 mm |
| Prices | |
|---|---|
| Price excl. VAT | on request |
| Dealer price | Login to get access |
| Extra comments | |
|---|---|
| Gelenkteleskoparbeitsbühne Manitou 180 ATJ Antrieb Diesel Baujahr 2021 Arbeitshöhe (mm) 18.190 | |
| (Message Translation): | |
| Articulated telescopic work platform Manitou 180 ATJ Diesel drive Year of construction 2021 Working height (mm) 18,190 |

Member since: 2001