| Machine Data | |
|---|---|
| Make | Manitou |
| Type | Articulating boom |
| Model | 160 ATJ Plus |
| Year | 2021 |
| Working Height | 16,210 mm |
| Running hours | 1,258 |
| Carrier base | |
|---|---|
| Engine type | Diesel |
| More information | |
| Location | Crailsheim |
| Dimensions | |
|---|---|
| Basket load | 400 kg |
| Overall Weight | 8,100 kg |
| Length | 7,010 mm |
| Width | 2,430 mm |
| Prices | |
|---|---|
| Price excl. VAT | on request |
| Dealer price | Login to get access |
| Extra comments | |
|---|---|
| Gelenkteleskoparbeitsbühne Manitou 160 ATJ Plus Antrieb Diesel Baujahr 2021 Arbeitshöhe (mm) 16.210 | |
| (Message Translation): | |
| Articulated telescopic work platform Manitou 160 ATJ Plus Diesel drive Year of construction 2021 Working height (mm) 16,210 |

Member since: 2001