| Machine Data | |
|---|---|
| Make | Magni |
| Type | Articulating boom |
| Model | MHAB18RT |
| Year | 2026 |
| Working Height | 18,110 mm |
| Running hours | 12 |
| Carrier base | |
|---|---|
| Engine type | Diesel |
| More information | |
| Location | Crailsheim |
| Dimensions | |
|---|---|
| Basket load | 320 kg |
| Overall Weight | 8,200 kg |
| Length | 7,320 mm |
| Width | 2,440 mm |
| Prices | |
|---|---|
| Price excl. VAT | on request |
| Dealer price | Login to get access |
| Extra comments | |
|---|---|
| Gelenkteleskoparbeitsbühne Magni MHAB18RT Antrieb Diesel Baujahr 2026 Arbeitshöhe (mm) 18.110 |

Member since: 2001