| Machine Data | |
|---|---|
| Make | Genie |
| Type | Articulating boom |
| Model | S-45 TraX |
| Year | 2025 |
| Working Height | 15,610 mm |
| Running hours | 82 |
| Carrier base | |
|---|---|
| Engine type | Diesel |
| More information | |
| Location | Crailsheim |
| Dimensions | |
|---|---|
| Basket load | 454 kg |
| Overall Weight | 8,531 kg |
| Length | 9,470 mm |
| Width | 2,480 mm |
| Prices | |
|---|---|
| Price excl. VAT | on request |
| Dealer price | Login to get access |
| Extra comments | |
|---|---|
| Raupenbühne Genie S-45 TraX Antrieb Diesel Baujahr 2025 Arbeitshöhe (mm) 15.610 | |
| (Message Translation): | |
| caterpillar platform Genie S-45 TraX Diesel drive Year of construction 2025 Working height (mm) 15,610 |

Member since: 2001